Přehled zdravotních testů pro plemeno Barzoj – ruský chrt a jejich použití v Evropě – jako podklad pro diskusi

Zde (.pdf)  naleznete seznam 5 testů pro plemeno Barzoj – ruský chrt, které se používají při řízení chovu v Evropě.

 

"KDYŽ COURSINGOVÉ TRATĚ URČOVALI ZAJÍCI"

Překlad zajímavého článku od Patricia Gail Burnham naleznete zde (.pdf).

 

ZAČNĚTE OD PÍKY

Článek o chovu barzojů od chovatelky Karen Staudt-Cartabona (Majenkir), který vyšel v červnovém čísle časopisu AKC gazette (2011). Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).

 
VLIV ROZDÍLNÉHO MNOŽSTVÍ KALCIA A FOSFORU V POTRAVĚ NA RŮST ŠTĚŇAT VELKÝCH PLEMEN PSŮ

Zpracovávala jsem do školy krátkou seminární práci, která vycházela z anglicky psaného odborného článku o vlivu rozdílného množství kalcia a fosforu v potravě na růst a vývoj štěňat německých dog. Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).

 

JAK HO NECHAT VYRŮST

Překlad článku o výživě štěňat velkých plemen, který vyšel v AKC gazette v červenci 2009. Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).

 

PREVENCE EKLAMPSIE

Překlad článku o eklampsii (mléčné horečce), který vyšel v březnovém čísle časopisu AKC gazette. Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).

 

PROČ SI NEPOŘIZOVAT BARZOJE BEZ PRŮKAZU PŮVODU (BEZ PP)?

Nevyroste z něho barzoj, o jakém sníte - nezáleží na tom, že nechcete chodit na výstavy – průkaz původu (PP) je v podstatě garancí, že kupujete plemeno, které koupit chcete - pokud jsou rodiče s PP a štěňata bez PP, znamená to, že rodiče štěněte nebyli z nějakých... přečíst celý článek.

 

TRVALÝ CHRUP BARZOJE A CHYBY DLE STANDARDU - NÁKRES

Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).

 

CHAMPIONSHIP SHOW 2007 RYTON ON DUNSMORE (UK)

Minulý rok jsem se konečně odhodlala začít uskutečňovat svůj sen, který je starý zhruba tři roky. Ráda bych totiž importovala barzoje z Velké Británie. Rozhodla jsem se tak po přečtení knihy, kterou jsem o historii chovu barzojů ve Velké Británii získala. Když jsem poprvé uviděla... přečíst celý článek.

 

ČLÁNEK O BARZOJÍCH V MAGAZÍNU CHOVATEL'A 5/2006

Soubor ke stažení nebo prohlédnutí zde (.pdf).